Ливърпул спря Лестър и стана първият отбор, който не допусна гол от Варди и компания (видео)

Ливърпул победи заслужено лидера в Премиър лийг Лестър с 1:0 на "Анфийлд" и сложи край на серията от десет поредни шампионатни срещи без загуба за "лисиците". Поражението е едва второ за селекцията на Клаудио Раниери през този сезон, като досега единствено Арсенал бе побеждавал Лестър. Именно "артилеристите" могат да изместят "лисиците" още днес от върха, ако победят Саутхамптън като гост.

Кристиан Бентеке (63') вкара единственото попадение, а отбраната на Ливърпул може да се похвали с добро представяне, след като мърсисайдци са първия отбор, който не допусна гол срещу Лестър от началото на сезона в Премиър лийг.

Симон Миньоле се завърна на вратата на домакините за сметка на Адам Богдан. Дивок Ориги пък бе предпочетен в предни позиции пред Кристиан Бентеке. Деян Ловрен и Мамаду Сако стартираха в центъра на отбраната. Една промяна бе направил Клаудио Раниери - Роберт Хут се завърна за Лестър. Големите звезди на "лисиците" Риад Марез и Джейми Варди очаквано бяха титуляри.

Ливърпул доминираше сериозно през първата част, като доста активен в началните минути бе Ориги, а Коутиньо бе архитектът на атаките на мърсисайдци. Домакините обаче така и не успяваха да нанесат решаващия удар. Шмайхел се намеси на два пъти в критични ситуации, спасявайки изстрели на Джан и Ориги. В 38-ата минута белгиецът получи контузия и бе принудително заменен от неговия сънародник Бентеке.

Лестър не получаваше почти никакъв шанс да разгърне атаките си, но в заключителните минути на първата част Риад Марез проби през центъра, като премина през няколко бранители в червено и стреля, но Миньоле успя да избие в корнер. Това бе и единствената реална възможност за гостите до почивката.

В 63-ата минута логичното се случи и Ливърпул поведе. Домакините размениха няколко паса на малък периметър по левия фланг, след което Фирмино потърси Бентеке в наказателното поле, а белгиецът с хубав удар прати топката в далечния ъгъл. Десетина минути след това Лестър бе на крачка от изравняването, но Миньоле направи второ важно спасяване в този мач, след като изби удар отблизо на Дайър.

До края Коутиньо и Фирмино нанесоха по един опасен изстрел, но и в двата случая липсваше малко точност. В 89-ата минута Емре Джан изчисти точно пред Анди Кинг, който бе готов от малкото наказателно поле да изравни резултата. В петата минута на добавеното време Бентеке изпусна невероятна възможност да вкара втори гол. Шмайхел бе отишъл в противниковото наказателно поле при изпълнение на статично положение пред вратата на Миньоле. Домакините направиха контраатака, при която Бентеке стигна до голов удар, без вратарят да се е върнал, но Уес Морган блокира.

Лестър остава на върха, но може да бъде свален от там по-късно тази вечер, в случай че Арсенал победи Саутхамптън. Ливърпул е на осма позиция с актив от 27 точки - на пет зад четвъртото място.