Манджукич и Погба блестят и Юве излезе втори

Италианският шампион Ювентус удари Карпи с 3:2 като гост и вече е на втора позиция в Серия "А". Прогресът в представянето на "бианконерите" продължава, като днес в герой за тях се превърна нападателят Марио Манджукич. Хърватинът бе точен на два пъти в мрежата на Вид Белец. Домакините откриха резултата с прецизно изпълнение на Марко Бориело в 15-ата минута. Опитният играч се разписа в мрежата на бившия си отбор след като "счупи кръста" на Леонардо Бонучи и с премерен шут преодоля Джанлуиджи Буфон за 1:0. Радостта на Карпи трая кратко - след 180 секунди Манджукич изравни с воле при разбъркване в наказателното поле. Изпълнението на голмайстора със сигурност ще се нареди сред бисерите на кръга в италианското първенство.

В 41-ата минута Манджо направи 2:1 за Юве с глава. Малко след началото на второто полувреме Пол Погба изскочи сам срещу вратаря и в елегантния си стил покачи на 3:1. Интригата изглежда си бе отишла, когато в 89-ата минута Бонучи си отбеляза автогол и това зареди момчетата на Фабрицио Кастори с надежда. За няколко минути. Веднага след второто попадение за Карпи последва меле пред вратата на Буфон, което вбеси сериозно Масимилиано Алегри край тъчлинията. Спецът се разгорещи и за една бройка да си захвърли сакото от нерви. Минута по-късно обаче дойде последният съдийски сигнал, а с това и победата на "зебрите", които пристъпват към челното място.