Поморие си го изкара на Пирин (Разлог)

Отборът на Поморие разгроми Пирин (Разлог) в мач от 21-ия кръг на „Б“ група. Възпитаниците на Малин Орачев се наложиха като домакини с 5:1. По този начин те вече имат в актива си 43 точки.

Головата сметка за Поморие откри в 32-та минута Ахмед Ахмедов,който се възползва от хубаво центриране от корнер на капитана Любомир Божинов. Секунди преди края на първата част Кирил Георгиев удвои аванса на своя отбор прокарвайки топката между краката на вратаря на гостите. Минутка по-късно Божинов центрира от фаул, топката премина през куп играчи в наказателното поле на Пирин и влетя в мрежата за 3:0.

През втората част домакините продължиха да доминират и отбелязаха нови две попадения.

В 50-та минута Михаел Орачев направи 4:0, а Деян Лозев реализира дебютния си гол с екипа на Поморие в 57-та минута.

До края на мача поморийци видимо започнаха да пестят сили и получиха две попадения, дело на Димитър Георгиев в 75-та минута и Божидар Къцаров във 83-та минута.

Предстои двуседмична пауза в първенството, което ще бъде подновено на 02.04, като отборът на Поморие ще гостува в Стара Загора на тима на Верея.