Под краката на Вердер започва да пари (видео)

Някогашният фактор в германския футбол Вердер (Бремен) продължава да страда и вече е само на 2 точки от директно изпадане. В среща от 22-ия кръг отборът на Виктор Скрипник загуби с 0:2 при визитата си на Инголщат 04, с което само последният в таблицата Хановер 96 има повече поражения от началото на шампионата.

Инголщат поведе в 12-ата минута, когато след центриране от ъглов удар се стигна до меле, при което вратарят Феликс Вийдвалд отрази два изстрела в рамките на две секунди, а след това топка се отби в гредата, за да попадне на крака на Бенямин Хюбнер, който я насочи в мрежата.

Новият нападател на Бремен Антони Уджа отново беше един от малкото играчи, които се стараеха. Така той пропусна да изравни преди почивката. Малко преди края тъмнокожият щурмовак претендираше за дузпа за извършено срещу него нарушение в наказателното поле, но съдията Тобиас Велц беше на друго мнение.

До наказателен удар се стигна, но в другата част на терена, след като в 89-ата минута смяната Самбу Ятабаре фаулира устремилия се напред защитник на домакините Роберт Бауер. Зад топката застана Лукас Хинтерзеер, който не сгреши, но пък реферът нареди дузпата да се пребие, тъй като двама футболисти в "червено-черно" бяха влезли в наказателното поле преди изпълнението. Нападателят обаче не трепна и при втория опит, с което сложи точка на спора.

В първия мач между двата тима този сезон Инголщат 04 пак спечели - с 1:0, с дузпа в последната минута.

Изненадващо или не, скромният баварски отбор е само на 4 точки от място в евротурнирите и по-важно - на 9 пункта от опасната зона. След седмица Вердер приема друг от застрашените - Дармщат 98, в директен дуел за спасение.