Магьосника от Бремен не иска да слезе от сцената (видео)

Живата легенда на Бундеслигата Клаудио Писаро засрами всички по-млади от него играчи, след като заби три гола за Вердер (Бремен) при изключителната победа с 4:1 като гост на Байер (Леверкузен). Ветеранът, който тази година ще навърши 38 години, сложи в малкия си джоб бранителите на "аспирините", които по-рано през сезона се подвизаваха в Шампионската лига.

С тази победа Вердер най-накрая се измъкна от опасната зона, където десет кръга преди края се свлече Айнтрахт (Франкфурт). Независимо от това битката на дъното стана още по-жестока и със сигурност Писаро ще трябва да вкарва още, за да спаси отбора си от изпадане. Перуанецът вече има зашеметяващите 186 попадения в елита, като 99 от тях са за клуба от Бремен.

С третата си поредна загуба пък Леверкузен загуби временното си мсто в зона "Европа".

Фин Бартелс вкара първия гол в срещата още в 5-ата минута. Писаро беше точен за 2:0 в 55-ата минута, а след още десет реализира и дузпа за 3:0. Комичен автогол на Папи Джилободжи в 69-ата минута даде някакви надежди на домакините, но седем минути преди края Пица окончателно отказа Хавиер Ернандес и компания. Самият Чичарито пък си изкара пети жълт картон и ще пропусне следващия мач на отбора си.