Писаро спести нов резил на Вердер (видео)

Вездесъщият Клаудио Писаро спести поредно голямо унижение на Вердер (Бремен), след като негов гол минута преди края донесе 2:2 срещу Дармщат 98 у дома в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Това беше директен сблъсък между два от застрашените от изпадане състави. Закъсалите "музиканти" остават на 16-о място, което праща на бараж, докато "лилиите" са на 4 точки пред тях.

Две съдийски грешки оказа влияние върху резултата. В края на първото полувреме нападателят на гостите Сандро Вагнер падна за дузпа и успя да заблуди съдията Роберт Хартман, който посочи бялата точка. Бившият нападател на домакините реализира от 11-те метра за 1:1, след като в 33-ата минута Антони Уджа беше вкарал за Вердер.

Другото недоглеждане на реферите дойде в 89-ата минута, когато Писаро беше изведен зад защитата и се намираше в положение на засада, но тя не беше маркирана, а след изстрела му се стигна до корнер. След неговото изпълнение 37-годишният таран оформи крайното 2:2.

Преди това Дармщат 98 беше повел чрез капитана си Айтач Сулу в 82-ата минута, след заучено изпълнение на фал.

За Бремен от голямо значение ще бъде домакинството на Хановер 96 след седмица, а преди това предстои гостуване в Леверкузен. Новаците в елита пък ги очакват две тежки изпитания срещу Борусия (Дортмунд) и Майнц 05.