28-годишният "Моуриньо" тръгна с точка (видео)

28-годишният нов наставник на Хофенхайм Юлиан Нагелсман стартира успешно кариерата си като старши треньор, след като отборът му измъкна щастливо донякъде 1:1 при гостуването на Вердер (Бремен) в двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата. С тази точка тимът вече не е последно място и се намира на 5 пункта от 16-ата позиция, която дава възможност за спасение чрез бараж.

В духа на своята невръстна за този пост възраст Малкия Моуриньо, както шеговито го наричат в Германия, подбра състав със средна възраст 23,69 години - най-ниска за Хофе от 26 месеца насам. Амбицираният младеж промени драстично и игровата постройка на своя отбор и поне в началото това даде резултат, след като още в 10-ата минута Андрей Крамарич успя да реализира. За хърватския нападател това беше първи гол след преотстъпването му от Лестър. Като цяло той се представяше много добре в изминалите четири мача, но за негово нещастие днес той не остана до края на двубоя, защото в 77-ата минута беше изгонен за втори жълт картон.

Иначе Вердер изравни набързо - в 13-ата минута, когато друг футболист под наем - Папи Джилободжи, беше записан като автор на попадението за Бремен за 1:1. Сенегалският бранител на Челси обаче не успя да донесе победата на Вердер с няколко пропуска. В 84-ата минута той уцели гредата, а в продължението на мача беше оставен непокрит, но пак не беше точен. Веднъж късметът спаси гостите и след изстрел на Антони Уджа.

Домакините пропиляха шанса да оставят на 8 точки зад себе си намиращите се в зоната на изпадащите Хофенхайм и Хановер 96. В следващите два кръга "Бременските музиканти" ще се изправят срещу новаците Инголщат 04 и Дармщат 98, които засега се представят по-добре. Пред Нагелсман пък предстоят предизвикателствата "Майнц 05" и "Борусия (Дортмунд)".