Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Писаро затвърди статута си на легенда на Вердер (видео)

Изключителният Клаудио Писаро изравни клубния рекорд на Марко Боде за най-много голове за Вердер (Бремен) в Бундеслигата - 101, след като се разписа при 1:1 срещу Майнц 05 в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата. 37-годишният нападател беше точен от дузпа в 45-ата минута, с което донесе нова точка на своя отбор в битката за спасение. Лошата новина за домакините е, че прекият конкурент Хофенхайм спечели срещу Хамбургер ШФ, с което разликата между двата тима вече е само точка. Майнц пък пропусна възможността да измести Борусия (Мьонхенгладбах) от петото място.

Папи Джолободжи можеше да донесе ранен аванс на Вердер след само 7 минути, но вратарят на "05" Лорис Кариус направи отлично спасяване. След половин час стражът на гостите влезе в единоборство със Златко Юнузович в наказателното си поле, но съдията Мануел Грефе прецени, че това не е дузпа.

Съдията беше в центъра на вниманието и малко след това - в 38-ата минута, когато Клеменс Фритц претендираше за нарушение срещу него от страна на Юлиан Баумгартлингер, но и този път арбитърът замълча. Секунди по-късно обаче падна голът за Майнц и то реализиран от този същия Баумгартлингер, което вбеси домакините. Фритц изрази бурно недоволството си и получи жълт картон.

В заключителните секунди на първата част Вердер все пак стигна до попадение, след като капитанът на гостите пак беше главно действащо лице, този път фаулирайки Юнузович в наказателното поле. Писаро реализира от 11-ия метър и двата тима се прибраха на почивка при 1:1.

Спорът остана нерешен и през второто полувреме, след като никой не успя да стигне до попадение.