Хофе тръгна нагоре с новия треньор (видео)

Отписваният от мнозина като сигурен изпадащ тим на Хофенхайм показа, че има сили да оцелее в Бундеслигата. Съставът на 28-годишния треньор Юлиан Нагелсман надви драматично с 3:2 Майнц 05 и вече е само на 2 точки от зоната за плейофи. Нагелсман дебютира с равенство при гостуването на Вердер (Бремен) преди седмица, а днес изведе Хофе до първа победа през пролетта, при това срещу един от отборите в най-добра форма.

Майнц започна с голямо самочувствие и поведе в 11-ата минута. Тогава бранителите на Хофенхайм позволиха на един дълъг пас да стигне до Джон Кордоба и дошлият от Гранада нападател хладнокръвно откри резултата. Отговорът на домакините не закъсня и само две минути по-късно Надием Амари възстанови равенството. Той се възползва от хитро подаване на Едуардо Варгас и заби втория си гол за сезона.
Любопитното е, че първото попадение за Хофенхайм на "Райн-Некар-Арена" под ръководството на Нагелсман бе дело на един от неговите възпитаници от юношеските формации на клуба.

До почивката домакините организираха още няколко интересни атаки, но не успяха да ги завършат с гол. Футболистите на Майнц предимно се защитаваха и чакаха нови грешки в противниковата отбрана.
През второто полувреме Хофенхайм наложи още по-високо темпо и заслужено стигна до трите точки. Кевин Фоланд нямаше късмет да зарадва феновете в Зинсхайм от удобна позиция, но в 68-ата минута именно той асистира на Марк Ут и холандецът не сгреши. Малко след това десният бек Павел Кадерабек проби на скорост и поднесе топката на крака на Ут, който с лекота вкара за 3:1. Гостите обаче нямаха намерение да се предават и в 78-ата минута Хайро Самперио върна интригата.

До края Майнц потърси изравняването, но Хофенхайм издържа и записа едва трети успех през сезона.