Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Вердер на полуфинал след обрат на "БайАрена" (видео)

Вердер (Бремен) е първият полуфиналист в турнира за Купата на Германия. Само няколко дни след тежкото поражение с 1:5 от Борусия (Мьонхенгладбах) в Бундеслигата, тимът на Виктор Скрипник обърна с 3:1 като гост Байер (Леверкузен) и вече чака следващия си съперник. Сантиаго Гарсия, Клаудио Писаро и Флориан Грилич вкараха головете за "бременските музиканти", а поредното попадение на Хавиер Ернандес се оказа крайно недостатъчно за Леверкузен.

Мачът на "БайАрена" започна с очакван домакински натиск и няколко пропуска на "аспирините". В 21-ата минута Щефан Кийслинг влезе в наказателното поле и беше препънат от Алехандро Галвес, а реферът Волфганг Щарк не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Хавиер Ернандес и въпреки че Феликс Вийдвалд усети посоката на удара на мексиканеца, той откри резултата в полза на Байер.

Гостите изравниха десетина минути по-късно, когато защитата на Леверкузен "заспа" при едно центриране от пряк свободен удар и за оставения непокрит Сантиаго Гарсия не бе проблем да преодолее Бернд Лено.

Ключовият момент в двубоя дойде малко преди почивката. "Аспирините" загубиха топката в невралгична зона и последва мигновен пас към Фин Бартелс, който беше повален в наказателното поле от Вендел. Бразилецът получи директен червен картон, а Клаудио Писаро реализира дузпата и изведе Вердер напред в резултата.

След почивката на домакините им бе трудно с човек по-малко и гол пасив, Те се опитаха да изравнят, но надеждите им бяха разбити в 82-ата минута след перфектна контра и попадение на Флориан Грилич за крайното 1:3.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - ВЕРДЕР (БРЕМЕН) 1:3
1:0 Х. Ернандес (22) д.
1:1 С. Гарсия (31)
1:2 К. Писаро (42) д.
1:3 Ф. Грилич (82)