Чочев с цял мач при равенство на Палермо

Ивайло Чочев бе титуляр и остана на терена през всички 90 минути при гостуването на неговия Палермо на Карпи в мач от 22-ия кръг на Серия "А". Двубоят завърши наравно 1:1, като сицилианците трябва да са доволни, че си тръгнаха с точка от визитата си на новака в италианския елит, тъй като домакините имаха повече чисти положения за гол, особено през втората част.

Резултатът бе открит от Палермо в 24-ата минута, когато ветеранът Алберто Джилардино получи топката в наказателното поле от Оскар Хильемарк и след като технично се освободи от защитник вкара. След почивката Карпи наложи натиск, който даде резултат в 74-ата минута, когато Матео Манкозу изравни от дузпа. До края на мача домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, но така и не успяха да преодолеят за втори път вратата на Стефано Сорентино.

Така след поделените точки Палермо заема 14-о място с актив от 25 точки. Карпи от своя страна остава в опасната зона с 19, което е на четири от спасението.