Лацио се събуди от зимен сън

Отборът на Лацио сложи точка на серията си от три мача без победа и отбелязан гол, след като разгроми у дома Верона с 5:2 в двубой от 25-ия кръг. Така "небесносините" събраха 36 точки и вървят седми в класирането. Отборът на Верона пък остана на дъното в Серия А с актив от едва 15 точки. Гостите нямаха загуба от 10 януари, когато за последно отстъпиха пред Палермо у дома с 0:1.

Противно на очакванията, именно Верона беше на път да открие резултата на "Олимпико", но логиката възтържествува в края на първото полувреме, когато Алесандро Матри изведе домакините напред. С голове на Фелипе Андерсон и Стефано Маури Лацио си осигури комфортен аванс до 69-ата минута.

В тези мигоне Верона изглеждаше безпомощен съперник, но само за две минути се преобрази. Фамозен гол на Греко доведе резултата до 1:3 в 72-ата минута, а неостаряващият Лука Тони върна напълно интригата седем минути по-късно. Надеждите на гостите рухнаха обаче много бързо. Кейта в 82-ата и Кандрева от дузпа в заклучителните минути оформиха крайното 5:2 за римския тим.