Милан се бетонира шести с бой над Чочевия Палермо

Отборът на Милан продължава своя възход в първенството на Италия. Футболистите на Синиша Михайлович победиха с 2:0 Палермо при гостуването си на "Ренцо Барбера". Цял мач като титуляр за сицилианците игра българският национал Ивайло Чочев, който бе на познатото си добро ниво в лявата част на полузащитата на своите.

"Росонерите", които само преди няколко дни разбиха братовчедите си от Интер с 3:0, решиха бързо нещата в своя полза. Сръбският наставник на миланския гранд отново заложи на характерното в последно време 4-4-2 и това сякаш отново му помогна. Атаката на гостите от Север се водеше от Карлос Бака и Мбайе Нианг, които бяха диригентите на успеха.

В 18-ата минута Бака посрещна центриране на Иняцио Абате отдясно и от 5-6 метра опъна мрежата зад Стефано Сорентино. В 33-ата минута пък опитният страж на Палермо трябваше отново да вади топката от вратата си, след като Нианг го матира от дузпа.

С победата Милан бетонира своята шеста позиция. Припомняме, че 24 часа по-рано Сасуоло падна у дома от Рома с 0:2. "Червено-черните" на Миха вече гледат с едно око и към местата в класирането с европейско значение. Чочев и Палермо пък все още не усещат полъха на Серия "Б", от който ги делят шест точки.