Шампионите не успяха да вкарат на Саутхамптън (видео)

Проблемите на шампиона Лестър в първенството продължават. Тимът на Клаудио Раниери не успя да вкара гол в домакинството на Саутхамптън и срещата завърши 0:0. "Лисиците" можеха да губят през първото полувреме, като на три пъти Чарли Остин се размина с попадение след два удара с глава и шут, след който топката се удари в гредата. След почивката отново Остин бе изведен на добра позиция, но опитът му да прехвърли Шмайхел бе неуспешен.

Най-доброто положение за Лестър се откри пред Джейми Варди след лошо подаване назад, но английският нападател бе блокиран от Ромеу. Лестър има само две победи в първите си седем мача и с осем точки заема 12-то място.

Отборът на Раниери записа 19-и пореден домакински мач без загуба, но тази серия можеше да свърши, ако играчите на Саутхамптън бяха по-точки при завършващите удари. "Лисиците" за пореден път не успяха да прехвърлят формата си от Шампионската лига в шампионата. Варди, който не е разписвал в шест поредни мача, започна агресивно, но не успя да вкара при първата си възможност. Последвалите удари на английския национал и Слимани бяха блокирани. Като цяло домакините рядко застрашаваха вратата на съперника.

"Светците" може да съжаляват, че не си тръгнаха с три точки. Остин, който бе отбелязал пет гола в четири мача, днес нямаше ден. Основните притеснения на гостите обаче бяха в защита, но те не допуснаха сериозни опасности.