Славчев и Лехия остават на върха, равенство за Делев

Симеон Славчев беше титуляр за Лехия (Гданск) и игра цял мач при победата на своя тима над Рух (Хожув) с 2:1. Славомир Пецко откри резултата в 5-ата минута, а в 13-ата Флавио Пайшао покачи на 2:0. ДО почивката гостите върнаха един гол чрез Гродзински от дузпа, но нямаха сили за повече.

Другият българин в Лехия - Милен Гамаков, не попадна в групата за двубоя. След 10-ия кръг отборът от Гданск е начело в класирането с 22 точки.

Спас Делев и Погон стигнаха само до 1:1 у дома срещу Гурник (Лечна) и продължават да са на дъното в таблицата. Българският нападател игра до 82-ата минута, когато отстъпи мястото си на Зволински.

ЛЕХИЯ (ГДАНСК) - РУХ (ХОЖУВ) 2:1
1:0 С. Пецко (5)
2:0 Ф. Пайшао (13)
2:1 Р. Гродзицки (34) д.