Делев с 90 минути при класика на Погон

Спас Делев игра цял мач за отбора на Погон Шчечин, който победи с 3:0 Арка Гдиня като гост в мач от 13-ия кръг на полското първенство по футбол. С успеха си в петък вечер Погон се изкачи на шесто място в генералното класиране на Екстракласа, а Арка е на петата позиция с точка аванс срещу съперниците си.

Делев получи шанс да се разпише през второто полувреме, но неговият удар с глава беше отразен от вратаря на Арка. Той обаче не успя да се справи на три пъти с атаки на гостите, след като Адам Фрачак вкара два гола в края на първото полувреме, а Матеуш Матрас оформи крайния резултат в добавеното време.

В друга среща от петък вечер Висла Краков надви с 2:0 Термалица и се изкачи до 12-о място.