Делев на 1/4-финал за Купата на Полша

Погон (Шчечин) е сред аутсайдерите в полската Екстракласа, но се представя успешно в турнира за националната купа. Снощи тимът на Спас Делев победи с 4:1 Ягиелония и се класира за 1/4-финалите. Българският нападател започна като титуляр и остана на терена до 85-ата минута, когато отстъпи мястото си на японеца Такафуми Акахоши.

Погон поведе с попадение на Адам Фрачжак в 20-ата минута, но до почивката Федор Чернич изравни. През второто полувреме домакините бяха безапелационни и с голове на Дригаш, Гюрксо и Нунеш си осигуриха място в следващата фаза.

Любопитното е, че двата отбора ще се срещнат и в поредния кръг от първенството, но на терена на Ягиелония.