100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Делев с пълни 90 минути при загуба на Погон

Бившият голмайстор на ЦСКА Спас Делев записа пълни 90 минути за Погон (Шчечин) при загубата с 1:3 като гост на Лех (Познан) в двубой от осмия кръг на полската Екстракласа. Изненадващо отборът на бившия български национал първи стигна до гол, след като Адам Джурсо се разписа в 7-ата минута. Две по-късно обаче Марчин Робак изравни, а в 27-ата минута даде преднина на Лех, след като се разписа от дузпа. Крайното 3:1 оформи Абдул Тетех секунди преди последния съдийски сигнал. В класирането Погон заема 11-ата позиция с актив от 9 точки. Лидери са Ягиелония (Бялисток) и Лехия (Гданск), в чийто редици са българите Милен Гамаков и Симеон Славчев. Двата тима делят първата позиция с по 16 точки на сметката си.