Славчев и Лехия разгромени във Варшава

Водачът в полското първенство Лехия (Гданск) загуби с 0:3 дербито срещу Легия (Варшава). Симеон Славчев бе титуляр за Лехия и игра цял мач, а Михаил Александров остана на пейката за Легия. С два гола за шампионите се отличи Гилерме, а крайния резултат оформи Неманя Николич.

Легия беше в трагична форма преди този двубой и се намираше в зоната на изпадащите. През седмицата отборът, воден вече от новия треньор Яцек Магиера, загуби и от Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига, но днес показа съвсем друго лице. Всички голове паднаха след почивката. Гилерме откри в 49-ата минута, отново той беше точен в 58-ата, а Николич сложи точка на спора в 71-ата. В края на двубоя Мирослав Радович от домакините беше изгонен за два жълти картона.
В друг мач днес Висла (Плоцк) отстъпи у дома на Висла (Краков) с 2:3. Българският нападател на домакините Димитър Илиев влезе като резерва в 76-ата минута.

В класирането начело е Ягиелония с 22 точки, колкото има и Лехия. Ягиелония обаче е с мач по-малко и утре приема Погон (Шчечин) на Спас Делев. Легия е на 9-о място с 13 точки.