Точно така - изизаме от християнската традиция постарай се малко и ще видиш, че обличането на риза ще ти се отблагодари и в професионално, и в лично естество.
За нормална делова среща или за ежедневна употреба е подходяща обикновената риза с джоб отляво на гърдите и обикновени маншети с едно или две копчета (вторият вариант е с една идея по-маниерен). В такива случаи не е задължителна бялата риза, цветът се определя от цвета на сакото или костюма.
Добре е обаче въпросната риза да е дюсна, за да може да бъде успешно комбинирна както със сако, така и с жилетка, пуловер или пуловер без ръкави.
Както и преди сме казвали, ръкавите на правилната по размер риза трябва леко да прикриват началото на китката на ръката, като все пак са значително далече от кокалчетата. Между половин и един сантиметър - толкова трябва да е видимата част от ръкава на ризата под този на сакото при отпусната ръка.
Ако си с блейзър и риза, очевидно не се налага да си мегаофициален. И все пак прецени няколко детайла. Да, не е задължително ризата да бъде прибрана в панталона. Можеш да си дори с дънки, риза и сако и пак да излъчваш увереност като част от небрежно-елегантната среда.
В случай, че не си с идеална фигура, не залагай на вталените и тесни ризи. Също е добра идея да гласуваш за вертикалното райе и никакви хоризонтални форми и шарки.
Никак не е лоша идеята винаги да си носиш една резервна дюс черна риза в багажника на колата - това няма как да се окаже грешка