И преди сме писали за стил и облекло, но тук ще задълбаем малко повече в официалността. Казвали сме ти какво е задължително да имаш в гардероба, а и какво в никакъв случай да не обличаш. Не си казвай, че почти никога не обличаш костюм и следните правила няма да са ти интересни - може да ти се налага рядко да си официален, но не искаш да изглеждаш зле тогава, нали така? Подготви се!
Дължината на сакото трябва да е такава, че при отпуснати отстрани ръце пръстите ти да да докосват свободно долния му ръб.
Ръкавите на ризата трябва да са с около сантиметър по-дълги от тези на сакото.
Ако сакото е с три копчета, закопчаването на долното е абсолютно забранено. Специалистите съветват да закопчаваш винаги средното и по желание най-горното. Ако копчетата са само две, започава се само горното, а долното отново винаги е разкопчано. Това важи, разбира се, когато си изправен - когато седиш, сакото задължително е разкопчано.
В по-неофициален случай можеш да си позволиш да навиеш ръкавите на ризата си, но за да не нараняваш плата (а и да не изглеждаш тъпо и измачкано), по-добре следвай следния елементарен трик.
Съчетаването на риза и вратовръзка е изключително показателно за личния стил на мъжа. Модните експерти не препоръчват съчетаване на райе с каре или други фигурални мотиви - най-добре единият елемент да е едноцветен.
Оптималната дължина на вратовръзката е половин сантиметър над токата на колана или съвсем малко да я покрива с върха си.
Яката на ризата трябва да е съобразена с дебелината на вратовръзката - смята се за недопуснимо дори милиметър от вратовръзката да е видима под яката. По същата логика, никак не е рпепоръчително широка яка с тънка вратовръзка.