Възроденият Милан се завърна с победа в Европа (видео)

Обновеният отбор на Милан победи с 1:0 като гост румънския Университя Крайова в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. Голът падна в края на първото полувреме, като негов автор стана Рикардо Родригес.

На трибуните имаше стотици български фенове на "росонерите", които използваха географската близост, за да видят отблизо любимците си при завръщането им на голямата европейска сцена за първи от 1234 дни насам. За последно Милан игра в евротурнирите през март 2014 г., след което изпадна в дълбока летаргия, от която са напът да го извадят новите китайски собственици.

В състава на Винченцо Монтела стартираха пет от привлечените нови играчи, но големите отсъстващи са Леонардо Бонучи и Лукас Билия, които не бяха картотекирани заради финансови пречки. За румънския тим в стартовия състав попаднаха двама българи - Христо Златински и Радослав Димитров, който беше заменен в 80-ата минута.

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се опитваха да играят офанзивно. В 15-ата минута домакините изпълниха статично положение пред наказателното поле на Донарума, но отбраната на Милан се справи с опасността.

"Росонерите" постепенно овладяха инициативата, но не стигаха до чисти положения пред вратата на тима от Крайова. В 22-ата минута Милан организира интересна атака, но топката не успя да достигне до Нианг. В ответната атака Крайова изпусна великолепна възможност да открие резултата, след като отбраната на Милан проспа една балонна топка, която попадна в румънски нападател, който се озова очи в очи с Донарума, но стражът на "росонерите" излезе напред, за да скъси ъгъла и отрази удара му.

Минути по-късно се стигна до аналогична ситуация и пред вратата на домакините, но отправеният от Кутроне удар от малък ъгъл се удари в гредата мина покрай голлинията. В тези минути Милан определено заигра по-агресивно и натика домакините в собственото им поле, а румънският отвръщаше с остри контри.

В 35-ата минута Кутроне отново опита мерника си, този път с глава, топката мина над вратата. Логичното се случи в края на полувремето, когато след статично изпълнение вляво от наказателното поле Рикардо Родригес прати топката директно във вратата на Университатя.

Второто полувреме отново предложи динамична игра, като и двата отбора имаха своите аргументи да са активни. Милан търсеше втори гол, а домакините търсеха изравнителен.

Футболистите на Университатя играеха без респект срещу тима на Монтела, а "росонерите" продължаваха да пропускат, като в 65-ата минута Кутроне не успя да намери добре топката, след като беше пропусната от отбраната на румънския тим. В последния половин час и двамата треньори прибегнаха до смени, което накъса играта.

В 80-ата минута защитата на Милан се пропука, но Университатя стигна само до ъглов удар, който не доведе до нищо. До края резервата Барбуц се опита да притесни Донарума, но ударът му беше слаб. В крайна сметка Милан стигна до успеха срещу Крайова без да допусне гол и очаква спокойно реванша на "Сан Сиро" след седмица.

Университатя - Милан 0:1
0:1 - Родригес 44

Университатя: Каланчеа, Бричеаг, Келич, Вагенин, Балута, Банчу, Роси, Златински, Митрица, Димитров, Спахия.

Милан: Донарума, Абате, Сапата, Мусакио, Родригес, Кеси, Монтоливо, Бонавентура, Нианг, Кутроне, Борини.