Златински и Ради Димитров излязоха втори в Румъния

В мач от 7-ия кръг на румънското първенство Университатя (Крайова) победи с 2:0 като гост шампиона Виторул (Констанца) и вече е на 2-о място в класирането. Двамата българи в състава на Университатя Христо Златински и Радослав Димитров записаха пълни 90 минути, а Димитров получи жълт картон още в началото.

Попаденията за гостите реализира Аалександру Митрица. Той откри резултата в 27-ата минута, а в 71-ата затвърди успеха на тима от Крайова.

Университатя събра 15 точки, колкото има и третият Стяуа. Лидер с 16 точки и мач по-малко е ЧФР Клуж.