"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Нов милански шамар за Байерн (видео+галерия)

Отборът на Интер надигра с 2:0 Байерн (Мюнхен) в среща от турнира International Champions Cup, играна в Сингапур. Едер реализира две попадения с глава (9 и 30) и нанесе второ поражение на германците от милански тим в рамките на предсезонната подготовка. Преди няколко дни момчетата на Карло Анчелоти загубиха катастрофално от Милан с 0:4.

Роберт Левандовски поведе атаката на баварците, подкрепян от Кингсли Коман, Хамес Родригес и Франк Рибери. Младият Феликс Гьотце иззе функциите на ляв краен бранител, а Дорш влезе в средата на терена. Едер беше на върха на нападението на "нерадзурите", а зад него с офанзивни задачи бяха Кандрева, Жоао Марио и Иван Перишич.

Байерн - Интер Двубоят започна с хубав и силен удар на Франк Рибери в петата минута, при който вратарят реагира и изби над гредата. В деветата италианците откриха резултата. Едер реализира красиво попадение с глава след центриране отдясно. Баварците на Карло Анчелоти нагледно владееха топката, но не правеха нужното за острота пред гола.

Миланският тим удари за втори път в 30-ата минута след бързо разиграване в атака. Перишич центрира отляво, а нисичкият Едер отново беше непокрит и вкара нов гол с глава с насочване между краката на Свен Улрайх. Малко след втория гол Рибери напусна терена с контузия и притесни мюнхенския щаб. В 35-ата Едер можеше да оформи и хеттрик, ако не беше спорното решение на страничния съдия да вдигне флага за засада. В 40-ата момчетата на Лучано Спалети отново разрязаха защитата с хубава контра: Жоао Марио центрира отдясно, а Едер нанесе нов удар с глава, който този път беше блокиран.

Байерн - Интер През второто полувреме очаквано бяха направени куп смени и в двата състава. Частта започна с удар на Левандовски минута след началото. Германският първенец имаше инициативата и по-често атакуваше. В 60-ата Перишич беше изведен в наказателното поле, но от трудна позиция прати топката над гредата. Резервата Ренато Санчес шутира от дистанция в 72-ата минута, топката тупна коварна и облиза от външната страна лявата гредата на вратаря. В 79-ата Жоао Миранда протегна крак и щеше да си отбележи впечатляващ автогол, ако не беше акробатичната намеса на Самир Ханданович. В края на срещата Пинамонти можеше да вкара трето попадение, но ударът му беше блокиран.

БАЙЕРН - ИНТЕР 0:2