Милан зарадва 66 000 на "Сан Сиро" (видео)

Обновеният отбор на Милан се класира на плейоф за Лига Европа, след като победи с 2:0 румънския Университатя (Крайова) във втори мач от третия предварителен кръг. Така играчите на Винченцо Монтела продължават напред с общ резултат 3:0. При невероятен ентусиазъм сред тифозите на "росонерите", които бяха близо 66 000 на "Сан Сиро", Джакомо Бонавентура (9) и Патрик Кутроне (52) бяха точни. Първата среща завърши 1:0 за италианците, след като Рикардо Родригес се разписа. Част от спектакъла в Милано станаха няколко българи, тъй като Радослав Димитров и Христо Златински играха 90 минута за тима от Крайова, а рефер на мача бе Никола Попов.

Наставникът на "червено-черните" Винченцо Монтела бе направил три промени в стартовите 11 от срещата в Румъния. Едно от новите попълнения - Андреа Конти, Мануел Локатели и Сусо играха вместо Иняцио Абате, Рикардо Монтоливо и Фабио Борини.

Милан зарадва 66 000 на "Сан Сиро" в Лига Европа Треньорът на румънците Девис Манда пък направи една промяна сред титулярите, като Ферейра игра от първата минута. Десният защитник Радослав Димитров бе титуляр, както и Христо Златински, който бе диригент в халфовата линия. Третият българин в тима Апостол Попов се възстановява от травма, като остана в Крайова.

Тифозите на Милан показаха, че са жадни за отбора, който дава сериозни признаци, че се възражда. Още преди срещата трибуните са напълниха с рекордните за квалификационен кръг на ЛЕ - 65 763 зрители, които посрещнаха в края на загрявката със силни аплодисменти новите звезди Лукас Билия и Леонардо Бонучи, който вече е идол на тифозите, след като напусна много силния Ювентус, за да дойде при "росонерите". Двамата нямат картотеки и затова не взеха участие в мача.

Милан зарадва 66 000 на "Сан Сиро" в Лига Европа Това беше само началото, тъй като феновете на "червено-черните" пееха имената на всичките си играчи, включително и на Джанлуиджи Донарума, който успя в рамките на няколко седмици да усети на своя гръб любовта и омразата на тифозите, но все пак подписа нов договор.

"Курва Суд" бе приготвила специална хореография, типична за големите мачове на "росонерите". Тя гласеше с огромни букви "АС МИЛАН", а отдолу с надпис пишеше: "Моето сърце е тъжно далеч от теб"! Разбира се цветовете бяха в черно и червено.

Милан зарадва 66 000 на "Сан Сиро" в Лига Европа Още в петата минута Франк Кесие взриви трибуните с мощен удар, който влезе в мрежата на Каланчеа, но Попов отмени красивото попадение, тъй като преди това Кутроне бе в положение на засада. Това не развали празника на тифозите, които изригнаха в 9-ата минута. Този път Бонавентура вкара топката в мрежата, а попадението бе редовно. Халфът бе точен с удар от 11 метра, след като се оказа на най-точното място след центриране от корнер и неразчетено излизане на Каланчеа. Първият гол на Милан бе дело на футболистът, който се конкурира с Леонардо Бонучи за капитанската лента през този сезон.

Милан зарадва 66 000 на "Сан Сиро" в Лига Европа Нианг можеше да удвои, но най-много аплодисменти получи Донарума. В средата на първото полувреме атака, започнала от Златински, изведе Митрица сам срещу стража, нападателят стреля силно, но вратарят някак си изби, а тифозите изреваха все едно Милан бе удвоил. Родригес, Сусо, Локатели, Конти имаха възможност за гол, но ново попадение не падна през първата част.

Милан зарадва 66 000 на "Сан Сиро" в Лига Европа В началото на второто полувреме под "Курва Суд" младият Кутроне показа ,че може да вкарва и в официалните мачове, като бе точен за 2:0 в 53-ата минута. Той засече отблизо центриране от фаул, а първият му гол сред професионалистите ще го помни дълго. Това стана в дебюта му на "Сан Сиро", пред рекорден брой публика за първите дни на август, а също така в мача от евротурнирите.

Милан зарадва 66 000 на "Сан Сиро" в Лига Европа Монтела показа на публиката новата десетка на "червено-черните" - Хакан Чалханоолу, който също бе посрещнат отлично, а дори имаше плакат на турски за добре дошъл. След него и Андре Силва влезе, като имаше две хубави отигравания, а в минутите до края Мбайе Нианг пропусна два пъти да вкара трети гол.

Така публиката изпрати с аплодисменти "росонерите", които утре очакват съперника си за плейофите.