Алавес не успя да надвие десет от Ейбар (видео)

Отборите на Алавес и Ейбар не излъчиха победител в двубоя помежду си от 34-ия кръг на Примера дивисион. Срещата на “Мендисороса” завърши при резултат 0:0, като домакините имат повече за какво да съжаляват, тъй като играха с човек повече от 26-ата минута, когаот Асиер Риесго бе изгонен от игра.

В началото на мача гостите стояха малко по-добре и атаките им бяха по-опасни. В 26-ата минута обаче вратарят Асиер риесго игра с ръка извън наказателното си поле и получи директен червен картон.

Това промени развитието на срещата и домакините взеха инициативата, но атаките им така и не можеха да доведат до толкова желаното попадение. Ибай Гомес на няколко пъти обстрелва вратата на гостите, а шансове за гол се откриха и пред Тео Ернандес, Виктор Камараса и Оскар Ромеро, но никой от тях не успя да намери целта.

Така мачът завърши без победител и Ейбар почти се прости с шансовете си да играе в Европа, като остава на 8-ото място с 51 точки. Алавес пък запазва 11-ата си позиция в таблицата с 45 точки.