Алавес отказа Виляреал от Шампионската лига (видео)

В последен мач от 32-ия кръг в Ла Лига Алавес победи с 2:1 Виляреал. Резултатът на практика сложи край на надеждите на "жълтата подводница" да финишира сред първите 4 в класирането и да участва в Шампионската лига. Отборът от "Ел Мадригал" изостава с цели 8 точки от Севиля. Домакините пък прекъснаха серията си от три загуби и се изкачиха до 11-ото място в таблицата.

Срещата на "Мендисороса" започна с няколко пропуска пред двете врати, а в 35-ата минута Ибай Гомес посрещна със силен удар лошо отбита топка и даде аванс на Алавес. В самия край на полувремето Кико Фемения намери Родриго Ели и той вкара за 2:0.

След почивката Виляреал доминираше, но успя да върне само едно попадение, дело на Седрик Бакамбю в 70-ата минута.