Леганес си гарантира 6 т. аванс за 6 минути

Намиращият се в слаба форма Леганес събра сили да запише важна победа с 3:0 вкъщи над Лас Палмас, с което удвои преднината си пред първия тим под чертата Спортинг Хихон. Четири кръга преди края на сезона в Примера дивисион разликата вече е 6 точки. Същевременно след победата на Лега стана ясен и първият изпадащ тим - Осасуна. "Червените" наварци вече нямат и теоритични шансове за спасение.

Двубоят мина под тотален контрол на домакините. Те имаха няколко опасни положения през първото полувреме, а веднъж удариха и греда след тупалка на Диего Рико.

Головият порой се изля малко след началото на втората част, когато в рамките на шест минути паднаха и трите попадения. Приносът на гостуващите играчи за тях обаче не беше по-малък от този на съперника. В 55-ата вратарят Хави Варас изрита топката в краката на нападателите на Леганес и Лусиано реализира за 1:1. След още три минути бранител в жълто залъга всички с пас към Мигел Гереро, който направи 2:0. След още 120 секунди Маурисио Лемос направи дузпа, която Лусиано превърна в гол за 3:0.

До края на Леганес му остават мачове срещу Ейбар, Бетис, Атлетик Билбао и Алавес. Минусът за отбора е, че в преките двубои Хихон има по-добри показатели.

Лас Палмас пък отдавна не играе за нищо, тъй като е сигурен за мястото си в елита.