Бетис попари амбициите на Ейбар (видео)

Отборът на Бетис сломи с 2:0 гостуващия Ейбар в мач от 32-ия кръг на Ла Лига. Жонас Мартен се разписа във втората минута, а Даниел Себайос удвои в 90-ата. "Лос вердибланкос" взеха трите точки, а поражението охлади амбициите на баските за Лига Европа.

Още във втората минута севилци стигнаха до гол преднина. Рафа Наваро центрира отдясно и Жонас Мартен отбеляза с прекрасен удар с глава от десет метра. Домакините пресираха високо и затрудняваха сериозно баския си съперник. В 15-ата Иван Рамис беше на косъм от изравняване след удар при корнер. В 34-ата Педро Леон шутира много опасно от дистанция. Полувремето завърши с положения пред вратата на гостите от "Ипуруа": Хоакин Санчес (43) и Херман Пецейя (44) пропуснаха.

Риза Дурмиши беше много близо до втори гол във вратата на Асиер Риесго в 52-ата минута. Левият бранител стреля от пряк свободен удар и за малко не намери целта. "Синьо-червените" баски трудно завършваха нападенията си. В края Ейбар погледна по-смело напред. В 80-ата Педро Леон изпусна страхотно положение след подаване на Такаши Инуи. В 90-ата младият талант Дани Себайос затвърди успеха с чудесен удар от 20 метра за 2:0.