Билярд с кауза - заедно за Вили

На 11.11.2017 г. Българска Национална Билярд Федерация съвместно с ФК Торнадо успя да организира най-големия турнир в историята на българския билярд. Софийските билярдни клубове Стикс и БСД посрещнаха повече от 200 ентусиасти за благотворителната кауза - Да помогнем на 15-годишната Вили с тежкото заболяване Атаксия на Фридрейх.

С взаимни усилия всички участници и гости успяха да съберат дарение в размер на 6 523, 81 лв.

Турнирът бе разделен в 6 различни потока, които излъчиха 24-ма медалисти.

Торнадо: Ивана Боянова

Уникални емоции изживяха всички по време на финалните сблъсъци и демонстративния мач на българските шампиони. Станимир Русланов, Спасиан Спасов, Георги Георгиев и Кристиан Спасов, подариха незабравимо шоу на многобройната аудитория с прецизна игра и майсторски изпълнения.

В края на турнира се проведе и благотворителна томбола със страхотни награди от известни спортни личности:

Боксова ръкавица с автографа на световния шампион в тежка категория Антъни Джошуа спечели Яна Тачева.

Боксова ръкавица с автографите на братята Кубрат и Тервел Пулеви спечели Симеон Димитров.

Професионална билярд щека с подписите на Станимир Русланов, Георги Георгиев и Людмил Георгиев спечели Вела Великова.

Професионална билярд щека с подписите на братята Спасиан и Кристиян Спасови спечели Себастиан Борисов.

Тениска на световния шампион Йордан Йовчев спечели Никола Колев.

Тениска на световния шампион Детелин Далаклиев спечели Иван Стефанов.

Тениска на българския национален отбор по билярд от световното в Китай 2015 година с подпис на Станимир Русланов спечели Ивайло Черкезов.

Тениска с подпис на двукратния шампион на България 10-та топка за 2017 Георги Георгиев
спечели Христо Христов.

На финала на турнира емоционални речи изнесоха Красимира Тодорова (майката на Вили) и двамата организатори на турнира - председателя на Българска Национална Билярд Федерация Людмил Георгиев и председателя на спортен клуб Торнадо Лъчезар Арсов.

След това организаторите направиха изненада на Виолета по случай рожденият и ден, който бе само след няколко часа. Подаръци, торта и песни предадоха финалната визия на едно голямо Добро Дело на българското билярдно общество.

Ръководството на Българска Национална Билярд Федерация благодари на спортен клубове Стикс, БСД, Торнадо, Американ Салон, ГАД, Бо и БО, фирма Бонита Стайл и всички помощник организатори, които помогнаха за осъществяването на това прекрасно събитие!

Поклон и пред невероятното софийско билярдно общество, което показа ясно пътят на прогреса и развитието на билярдната култура и спорт в България!