Ривър Плейт и Ланус отнесоха четворки преди битката за Либертадорес (видео)

Грандът Ривър Плейт претърпя тежко поражение с 0:4 при визитата си на Талерес от 7-ия кръг на аржентинската Суперлига. Така тимът от Буенос Айрес прекъсна положителната си серия, като записа първа загуба в шампионата, която го отдалечи на девет точки от лидера Бока Хуниорс. Именно този уикенд вечните съперници излизат един срещу друг на "Монументал" в Суперкласико от 8-ия кръг.

Самата загуба не е чак толкова изненадваща, но резултатът е. Причината за това е, че Марсело Гаярдо заложи на втория си състав, тъй като всички в клуба са концентрирани за предстоящата среща-реванш от полуфиналите на Копа Либертадорeс срещу Ланус.

"Милионерите" имат преднина от 1:0, но ги очаква тежко гостуване, тъй като Ланус записа четири поредни победи в Либертадорес пред своя публика без да допусне гол, а на четвъртфиналите отстрани Сан Лоренцо след загуба с 0:2 в първата среща.

Резервите на Галярдо удържаха 0:0 до 44-ата минута, когато Хуан Рамирес даде аванс на Талерес. Отново той удвои в 69-ата минута, а Марсело Торес вкара за 3:0 в 78-ата минута. Лукас Олаза от дузпа оформи разгромната победа на Талерес, който изпревари Ривър в класирането и се изкачи на трето място с 14 точки.

Ривър остана с 12 точки на девето място, като след силния старт с три победи в първите три кръга, "бяло-червените" нямат успех от един месец в местното първенство. Отборът записа три поредни равенства преди тежката загуба от Талерес, но причината е, че е изцяло концентриран върху това да играе отново финал за Копа Либертадорес, където триумфира за трети път през 2015 година.

СЪСТАВИТЕ НА ТАЛЕРЕС И РИВЪР

Интересното е, че Ланус, който търси първи финал в своята история в най-престижния клубен турнир на Южна Америка, също игра с резервите срещу Уракан, който подобно на Талерес се възползва от този факт, като го разби със същия резултат 4:0. Така и тук победителите вече имат 14 точки, а загубилите - 12.

Тимът на Ланус прекъсна серията си от четири поредни победи в шампионата, но е изцяло концентриран в това да пренапише своята история на първи ноември.