Ривър докосва финала за Копа Либертадорес

Аржентинският гранд Ривър Плейт спечели с 1:0 първия полуфинал за Копа Либертадорес срещу сънародниците си от Ланус. Пред пълни трибуни и невероятна атмосфера на "Монументал" героят отново се казваше Игнасио Скоко, който донесе победата в 82-ата минута.

Попадението бе негово седмо в надпреварата, след като влезе в историята, ставайки първият футболист с Ривър Плейт докосва финала на Либертадорес@@@пет гола в мач от елиминациите на турнира. Както е известно, той стори това при историческото 8:0 над боливийския Хорхе Вилстерман в четвъртфинална среща-реванш.

Наставникът на  домакините Марсело Гаярдо бе заложи на състав от 10 аржентинци, като единствено левият защитник Марсело Сараки бе от Уругвай.

Ривър Плейт докосва финала на Либертадорес@@@"Милионерите" бяха по-активни през цялата среща, но трудно стигаха до чисти положения, тъй като Ланус, който за първи път е на полуфинал в Копа Либертадорес, играеше много добре тактически, като не оставяше пространства на своя противник.

Ривър Плейт докосва финала на Либертадорес@@@Ривър все пак стигна до заслужен успех в 82-ата минута, когато Мартинес би от границата на наказателното поле, вратарят Андрада изби, но при добавката опитният Скоко бе най-съобразителен и прати коженото кълбо в мрежата за 1:0.

Ривър Плейт докосва финала на Либертадорес@@@Голът бе негов 12-и от 14 мача във всички турнири с екипа на Ривър. Този обаче дава сериозно предимство на "милионерите", които мечтаят да се върнат на финала за Копа Либертадорес, където триумфираха за последно през 2015 година.

Ривър Плейт докосва финала на Либертадорес@@@Срещата-реванш е на 31 октомври на стадион "Нестор Диас Перес", където домакините от Ланус ще се опитат да пренапишат своята история, стигайки първи финал на Либертадорес. Оптимизмът на "виненочервените" идва от това, че в последните си четири домакинства от турнира записаха 4 победи, вкарвайки 11 гола и запазвайки вратата си суха, а на четвъртфинала отстраниха Сан Лоренцо, въпреки поражението си с 0:2 в първия мач.