Ривър Плейт взе купата на Аржентина

Аржентинският гранд Ривър Плейт завърши годината с трофей, след като спечели Купата на страната. Тимът на Марсело Гаярдо надделя с 2:1 над Атлетико Тукуман във финала на стадиона в Мендоса. Така грандът защити отличието си, което спечели преди 12 месеца за първи път в своята история, когато победи с 4:3 Росарио Сентрал в Кордоба.

Голмайсторът на "милионерите" Игнасио Скоко даде аванс на тима в 10-ата минута, когато се разписа с глава. Това бе гол №15 за него в мач номер 22 за клуба. Капитанът на Атлетико Луис Родригес изравни моментално, като се разписа пред сектора с феновете на клуба, които бяха пристигнали по трибуните на стадион "Малвинас Аржентинас". 32-годишният нападател стори това в 12-ата минута, като засече центриране отдясно.

Страхотен гол на Игнасио Родригес в 48-ата минута обаче донесе победата на Ривър. Халфът овладя отлично топката, след което с майсторски удар я прати в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Санчес.

Попадението бе негово четвърто в турнира, което го прави голмайстор на "бяло-червените" в надпреварата. В минутите до края Ривър успя да задържи преднината и да завърши лошата година с трофей. Треньорът Гаярдо вече има седем отличия начело на клуба, като е само на един успех от това да изравни постижението си като играч. Тогава той спечели осем отличия на "Монументал", а триумфът за Купата на Аржентина гарантира ново Суперкласико с Бока Хуниорс през 2018 година, в което двата колоса ще спорят за Суперкупата на Аржентина.

През тази година Ривър отстъпи с 0:3 от Ланус в битката за Суперкупата на Аржентина, след което отпадна скандално на полуфинала за Копа Либертадорес след преднина от 3 гола около 46 минути преди края на полуфинала-реванш, отново срещу Ланус, а след добрия старт в първенство с три поредни победи, се свлече на 16-то място след първите 12 кръга.

Въпреки това Гаярдо изведе тима до нов трофей, което му гарантира оставането начело на "милионерите".