Дузпи пратиха Ланус на полуфинал срещу Ривър Плейт (видео)

Няколко часа след смазващата победа на Ривър Плейт над Хорхе Вилстерман с 8:0, Ланус, също си осигури място на полуфиналите за Копа Либертадорес. Това стана след победа с дузпи над друг аржентински клуб - Сан Лоренцо. В редовното време Ланус се наложи с 2:0 и изравни общия резултат от двата мача, а при дузпите вратарят Естебан Естрада напрадви две спасявания и прати тима си на полуфинал срещу Ривър.

Хосе Санд откри резултата в 11-ата минута с удар отблизо, а само 5 минути по-късно Николас Паскини с глава покачи на 2:0. По този начин домакините заличиха пасива си от първата среща.

Сан Лоренцо също имаше своите шансове и до почивката веднъж гредата помогна на Ланус, а след това съдията не отсъди и дузпа в полза на Сан Лоренцо.
През втората част положенията бяха по-малко и нови голове на паднаха. В продълженията съперниците действаха подчертано предпазливо, а при дузпите Естрада отрази ударите на Матиас Карузо и Николас Бланди, пращайки Ланус на полуфиналите.