Ривър продължава защитата на Купата

Аржентинският гранд Ривър Плейт се класира на четвъртфинал за Купата на Аржентина, след като победи с 3:0 елитния Дефенса и Хустисия в осминафинален сблъсък от турнира. Двубоят се игра на стадион Антонио Ромеро във Фармоса, където близо 20 000 феновете подкрепиха "милионерите".

Голмайсторът на тима Игнасио Скоко реши мача с два бързи гола още до 13-ата минута. Нападателят първо откри от дузпа в 11-ата минута, която бе отсъдена за игра с ръка на футболист от Дефенса, а 120-секунди по-късно след самостоятелна акция технично прехвърли вратаря Ариас за 2:0.

Пристигналият през лятото от Нюелс Олд Бойс на "Монументал" нападател има вече четири попадения в турнира през този сезон, след като вкара два гола в началото на надпреварата с екипа на бившия си тим. За Ривър пък има вече общо 11 гола в 11 мача, като шест от тях са в Копа Либертадорес, а три за първенството.

Три минути преди края на срещата 19-годишният Есекиел Паласиос оформи крайното 3:0 с първото си попадение за клуба от 24 мача. Отборът на Марсело Гаярдо продължава защитата на трофея си, като освен това е основен фаворит за отличието, което спечели в края на миналата година, след като всички грандове вече отпаднаха - Бока Хуниорс, Индепендиенте, Расинг, Сан Лоренцо, Естудиантес и др.

В спор за място на полуфиналите Ривър излиза срещу победителя от мача между Белграно и Атланта, който е в понеделник. Финалистът от последните три сезона Росарио Сентрал изхвърли шампиона на Аржентина Бока преди седмица, като излиза срещу Годой Крус на четвъртфинал. Победителят от този сблъсък ще спори в място за финала с победителя от двойката Атлетико Тукуман - Велес Сарсфийлд.