Ривър Плейт с обрат на "Монументал"

Грандът от Буенос Айрес Ривър Плейт записа победа в първото си домакинство за сезона. "Милионерите" обърнаха с 3:1 Банфийлд в мач от втория кръг на аржентинската "Суперлига". Още във втората минута гостите попариха зрителите на "Монументал", след като поведоха с гол на Кивели, който бе точен с глава.

В 18-ата минута Пинола изравни също с глава, а малко преди края на първата част Гонсало Мартинес донесе пълен обрат на домакините. Десетката на Ривър вкара хубав гол след добра атака. Попадението бе негово 15-то с екипа на "милионерите" в първенството на Аржентина.

Гостите се опитаха да стигнат до равенството в първите 20 минути на втората част, но Скоко от дузпа в 73-ата минута донесе победата на Ривър. Нападателят донесе и първите три точки за сезона, когато се разписа за победата с 1:0 в гостуването на Темперлей.

Ривър има пълен актив от шест точки, докато Банфийлд остана с три точки в класирането.