Айнтрахт излезе трети в Бундеслигата (видео)

Приятната изненада Айнтрахт (Франкфурт) се настани на третата позиция в Бундеслигата, след като в първия понеделнишки мач в историята обърна РБ (Лайпциг) с 2:1. По този начин тимът на Нико Ковач събра 39 точки - само с една по-малко от втория Борусия (Дортмунд). РБ (Лайпциг) остана на 5-о място с 38 точки.

Гостите поведоха с попадение на Жан-Кевин Огюстен в 13-ата минута, но Тимъти Чандлър и Кевин-Принс Боатенг донесоха успеха на Айнтрахт. Домакините впечатлиха с невероятна преса през целия мач и не позволиха на съперника да наложи своя стил на игра.
Мачът стартира с 5-миутно закъснение заради протест на феновете на домакините, които не бяха доволни от насрочването на мача за понеделник вечер. РБ (Лайпциг) демонстрира самочувствие в началните минути и сравнително бързо успя да открие резултата. Това стана в 13-ата минута, когато Конрад Лаймер проби много добре по десния фланг и Жан-Кевин Огюстен се разписа отблизо. Айнтрахт можеше да отвърне още в ответната атака, но фалцовият удар на Тимъти Чандлър прати топката в аут.

Американецът продължи да е много активен и именно той изравни в 22-ата минута. До гола се стигна след центриране от корнер и пасивни действия на защитата на “биковете”. Последователно няколко футболисти на Айнтрахт играха с глава и топката стигна до Чандлър, който отблизо вкара за 1:1.
Веднага след центъра гостите организираха опасна атака и Огюстен беше изведен на скорост в наказателното поле, но шутира покрай вратата. В 26-ата минута открадната топка в средата на терена сложи началото на опасна контра на Айнтрахт. Анте Ребич напредна и центрира перфектно към Кевин-Принс Боатенг, за който не бе проблем да опъне мрежата.

В 31-ата минута имаше много спорна ситуация Гостите претендираха за нарушение срещу Марсел Забитцер в наказателното поле и реферът Феликс Цвайер поиска намесата на системата ВАР. След като изгледа повторението, той отсъди засада и си навлече гнева на играчите на Ралф Хазенхютъл. Малко преди почивката Айнтрахт можеше да вкара и трети гол, но Гулачи спаси изстрела на Ребич.
След съдийския сигнал за края на полувремето Наби Кейта провокира напрежение между футболистите на двата тима, но всичко бързо утихна.

Втората част не беше толкова интересна. Гостите не намираха начин да стигнат до чисто голово положение, а и имаха едно наум за контрите на Айнтрахт. В 66-ата минута Себастиан Алер можеше да се разпише за 3:1, но си поведе лошо топката и опасността отмина.

РБ (Лайпциг) опитваше да атакува разнообразно, но нищо в играта на тима не се получаваше. Загубата е седма за "биковете" през сезона. В следващия кръг те приемат аутсайдера Кьолн. Айнтрахт пък ще гостува на Щутгарт.