Айнтрахт се разправи с Майнц 05 по пътя към 1/2-финала (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) победи с категоричното 3:0 Майнц 05 и се класира без проблем на 1/2-финал за Купата на Германия. Домакините доминираха на своя "Комерцбанк Арена" и заслужено продължават напред.

Резултатът в двубоя откри Анте Ребич в 17-ата минута, след като първо принуди вратаря Рене Адлер да сбърка при изнасянето на топката, след което бе изведен от Мариус Волф на празна врата и бе точен за 1:0.

В 53-ата минута резултатът бе удвоен след нелеп автогол на Александер Хак. Себастиен Алер пусна наглед безобиден пас по земя в наказателното поле, но защитникът на гостите реши да отклони топката, която излъга вратаря и се озова в мрежата зад него.

Класическото 3:0 оформи Омар Маскарей, възползвайки се от поредната груба грешка в отбраната на съперника. Той отне пред наказателното поле, напредна и технично прати топката във вратата.

За да бъде крахът пълен за гостите, те завършиха мача в намален състав, след като в 82-ата минута Дани Латца си изкара червен картон.

Така Айнтрахт продължава напред в турнира и вече чака да научи името на следващия се съперник.