Знаменит обрат прати Леверкузен сред най-добрите (видео)

След само 7 минути игра Байер (Леверкузен) губеше с 0:2 от Вердер (Бремен) и беше близо до това да се прости с амбициите си за нещо голямо в турнира за Купата на Германия. "Аспирините" обаче показаха характер и с две попадения на Юлиан Брант изравниха в редовното време, а в продълженията довършиха гостите с голове на Карим Белараби и Кай Хавертц, за да се наредят сред полуфиналистите.

Началото наистина бе кошмарно за Леверкузен. В 4-ата минута Жонатан Та изрита в наказателното поле Крузе и реферът посочи бялата точка. Самият Крузе превърна дузпата в гол. Три минути по-късно Вердер нанесе втори удар. Арон Йохансон беше изведен в наказателното поле и технично прехвърли Бернд Лено за 0:2.
В средата на полувремето домакините намалиха. Великолепен пробив на Доминик Кор завърши с пас към Брант и той не сбърка на празна врата. В 55-ата минута отново германският национал бе точен. той стреля от границата на наказателното поле и заби топката под гредата, правейки безпомощен стража на бременци Иржи Павленка.

До края на редовното време по-добрите положения създадоха гостите, но в продълженията Байер наложи волята си. Гредата спаси Вердер след шут на Леон Бейли от фаул. Решителният момент бе в 111-ата минута, когато Белараби бе забравен на далечната греда и се възползва, за да разстреля Павелка. Крилото на "аспирините" се бе появил в игра малко по-рано и това се оказа най-добрият ход на Хайко Херлих.
Всичко приключи в 118-ата минута след прострелно центриране на Белараби към Хавертц, който оформи крайното 4:2.

По-рано снощи Байерн (Мюнхен) разби Падерборн с 6:0, а днес са другите два четвъртфинала: Айнтрахт (Франкфурт) - Майнц 05 и Шалке 04 - Волфсбург.