Хамбургер ШФ не загуби в дебюта на Холербах (видео)

Новият наставник на Хамбургер ШФ Бернд Холербах дебютира начело на тима с равенство. Тимът от Хамбург завърши 1:1 като гост с РБ (Лайпциг) в мач от 20-ия кръг на германското първенство. Холербах, който е и бивш футболист на Хамбургер ШФ, смени съвсем наскоро на поста Маркус Гисдол.

И двете попадения бяха реализирани през първата част. Лайпциг излезе напред в резултата още в 9-ата минута, когато Брума стреля с глава, топката мина между краката на играч на гостите и се оплете в мрежата зад Кристиан Матениа. В 29-ата минута Филип Костич се отскубна от отбраната на Лайпциг, финтира стража Питър Гулачи и на празна врата с лекота изравни резултата.

Със спечелената точка Хамбургер ШФ сложи край на серията си от 4 поредни загуби в шампионата. Тимът обаче продължава да заема предпоследното 17-о място в класирането с 16 точки. Лайпциг е четвърти с 32 точки, а лидер е Байерн (Мюнхен) с 50 точки, пред Шалке 04 с 34 и Айнтрахт (Франкфурт) с 33.