Вихрени 12 минути показаха какво може ПСЖ (видео)

Шампионът Пари Сен Жермен изигра силно второ полувреме и разгроми с 4:1 Рен в поредния кръг на френската Лига 1. Дори без контузената суперзвезда Неймар, парижани показаха, че разполагат със завидна офанзивна мощ. На почивката резултатът на "Парк де Пренс" беше 1:1, но след това домакините вкараха три гола за 12 минути и решиха всичко в своя полза.

Още в 7-ата минута Единсон Кавани откри с глава. Уругваецът беше на точното място след центриране на Анхел ди Мария и простреля Томаш Кубек. Рен обаче изравни в средата на полувремето с попадение на бившия футболист на Милан Мбайе Нианг. Сенегалецът беше точен с пета. Центрирането бе на Амари Траоре, а сенегалецът много технично отклони топката и не остави шансове на Джанлуиджи Буфон.Резултатът се запази чак до 60-ата минута. Тогава Тиаго Силва изведе Ди Мария зад защитата, той изчака Кубек да го пресрещне и елегантно прехвърли чешкия страж за 2:1. Само шест минути по-късно защитата на Рен сбърка при изнасянето на топката, последва пас на Юлиан Дракслер към Мбапе и младата звезда на ПСЖ вкара своя гол №18 през сезона.

Не след дълго Кавани довърши гостите. Перфектна скоростна атака на парижани остави Мбапе свободен на левия фланг, той веднага пусна към връхлитащия Кавани и нападателят се разписа на празна врата.

Така възпитаниците на Томас Тухел продължиха перфектната си домакинска серия в Лига 1, записвайки 11-а поредна победа от началото на сезона. Столичани водят уверено в класирането с 56 точки, с 13 повече от втория Лил, като имат и два мача по-малко.

Рен е десети с 30 точки, след като е в серия от три мача без успех в първенството.