Фрозиноне направи битката за оцеляване в Серия "А" още по-интересна

Отборът на Фрозиноне спечели ценни три точки в битката си за оцеляване в Серия “А”, побеждавайки като гост Болоня с 4:0. Тимът от област Лацио остава на незавидната 19 позиция във временното класиране, но пък скъси изоставането си от 18-ия Болоня до една точка и вече има актив от 13 точки. В 13-ата минута Федерико Матиело остави Болоня с човек по-малко за доста грубо нарушение срещу футболист на Фрозиноне.
Четири минути по-късно Родриго Паласио преодоля свой персонален пазач, навлезе в наказателното поле и стреля, но топката прелетя над напречната греда. В рамките на три минути Фрозиноне вкара два гола. В 18-ата минута Паоло Джилионе засече ефектно от воле центриране на Андреа Бегето, а в 21-ата минута отново Бегето бе асистент за попадението на Камило Чано. През втората част Фрозиноне вкара нови два гола във вратата на Болоня.
Франческо Касата разигра добре на двойно с Андреа Пинамонти и юношата на Интер вкара неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата зад Лукаш Скорупски. В 75-ата минута Камило Чиано вкара втория си гол след солова акция, която проведе още преди центъра. При удара си с левия крак Чиано имаше и късмет, защото топката се отби в гредата, за да се оплете в мрежата.