Сасуоло бие убедително в първия си мач без Кевин-Принс Боатенг

Отборът на Сасуоло победи гостуващия Каляри с 3:0 в среща от 21-ия кръг на Серия “А”. Тимът от Емилия-Романя отбеляза и двете попадения през първото полувреме, а точни бяха Мануел Локатели в 9-ата минута, Кума Бабакар от дузпа в четвъртата минута на добавеното време и Алесандро Матри в 87-ата минута. Днешният успех изстреля Сасуоло до 9-ото място във временното класиране и остави Каляри на 13-а позиция. Това бе и първият мач на Сасуоло без звездата Кевин-Принс Боатенг, който бе трансфериран в Барселона.

В 9-ата минута Мануел Локатели изведе Сасуоло напред в резултата. Юношата на Милан се възползва от избита топка от стража Алесио Краньо при силен удар на Доменико Берарди и от 2 метра прати топката право във вратата на гостите от Сардиния. В 40-ата минута Леонардо Паволети от състава на Каляри бе близо до това да изравни резултата, останал очи в очи с Андреа Консили, но не успя да преодолее стража.

В четвъртата минута на добавеното време Кума Бабакар удвои преднината на Сасуоло с гол от дузпа. До положението се стигна след пас към Филип Джуричич, който навлезе в наказателното поле, а Дарио Сърна действа неразчетено и събори сърбина. Главният съдия Масимилиано Ирати все пак не бе сигурен в своето решение и след преразглеждане на ситуацията с помощта на ВАР прецени, че Сасуоло тярбва да получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар.

През второто полувреме “неровердите” вкараха трети гол, а негов реализатор бе Алесандро Матри. Опитният нападател получи прекрасно подаване от Кума Бабакар, което бе длъжен да вкара във вратата.