Скандал беляза загуба на Олимпик Марсилия

Скандал беляза домакинската загуба на Олимпик Марсилия от Лил на старта на 22-ия кръг в Лига 1. “Договете” спечелиха с 2:1 и се приближиха на 10 точки от лидера Пари Сен Жермен, а разликата с третия - Лион, е вече цели шест преди изиграването на останалите двубои от кръга.
Попаденията за петата победа Лил от началото на 2019 година отбеляза Никола Пепе в 45-ата минута от дузпа и в добавеното време почти от точката за изпълнение на наказателен удар. В самия край на мача дебютиралият с екипа на Олимпик италиански национал Марио Балотели отбеляза почетно с глава след изпълнение на ъглов удар.
Домакините завършиха с човек по-малко, след като нападателят Флориан Товен беше изгонен с директен червен картон в 67-ата минута за груб фаул срещу бранителя на Лил Юсуф Коне.
Феновете от Марсилия, които протестират срещу всичко в клуба - ръководство, играчи и треньорско ръководство, отново скандализираха.
Те пропуснаха първите десетина минути от срещата, а след появата си изпълниха сектора с транспаранти с призиви за оставки и промяна. Кулминацията на недоволството им беше хвърлена бомбичка към терена в 57-ата минута, която избухна до краката на играчите на Олимпик Кевин Строотман и Жордан Амави.
Реферът  призова футболистите да се приберат в съблекалнята, а мачът беше прекратен за 40 минути. След последния съдийски сигнал пък на терена нахли привърженик, който беше озаптен от стюардите.