Бомбен шут реши дербито на кръга в Бундеслигата (видео)

Борусия (Дортмунд) възстанови преднината си от шест точки пред Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата. Футболистите на Люсиен Фавър грабнаха четиринадесетата си победа през сезона, след като напълно заслужено спечелиха с 1:0 гостуването си на друг отбор от челото на таблицата - РБ Лайпциг.

С днешните три точки Дортмунд има 45 в актива си, докато изоставането на Лайпциг от лидера е цели 14 пункта. “Биковете” са четвърти в класирането с 31 точки и вече само точка повече от петия Айнтрахт (Франкфурт).

Борусия наложи сериозно надмощие още от самото начало, като почти не позволяваше на съперника да играе с топката. “Жълто-черните” контролираха случващото се на терена, а по-организираната им и като цяло добра игра, даде резултат в 19-ата минута, когато се стигна и до първото попадение за вечерта. Центриране от корнер на Лукаш Пишчек пред вратата на Лайпциг се озова в краката на Аксел Витсел, който с бомбен шут прати топката неспасяемо в мрежата на домакините, отбелязвайки за 1:0 в 19-ата минута.

В отсъствието на Марко Ройс именно Пишчек изведе Борусия с капитанската лента, като така ознаменува своето участие №200 за клуга в Бундеслигата.

До почивката развитието на нещата продължи в същата посока, като гостите имаха по-добри шансове, а тези пред домакините не бяха много и също така Роман Бюрки отчая съперниците си с редица брилянтни спасявания.

След подновяването на играта головите възможности отново не бяха кой знае колко, а повечето все пак бяха на сметката на Борусия, чийто футболисти се понравиха с изключително скоростна игра. В 80-ата минута Фавър пусна в игра Пако Алкасер, който обаче този път не успя да затвърди статута си на “златна” резерва и не се разписа, но все пак победата бе за неговия тим с финалното 1:0. В заключителните минути испанецът нацели гредата, като топката обаче не премина голлинията.