Миньор изпусна победата в Самоков

Миньор пропусна възможността да прибави 3 точки в актива си след като позволи на Рилски спортист да му направи 1:1 в Самоков. Пропуски и гол от дузпа лишиха перничани от победата.
Двубоят започна отлично за „чуковете“, които излязоха напред в резултата още в 15-та минута. Виктор Райчев изпълни свободен удар отляво на вратаря на домакините, топката прелетя над всички в наказателното поле и падна в далечния ъгъл за 0:1. Само две минути по-късно централният нападател Стоян Георгиев направи фрапантен пропуск. Останал сам срещу стража на домакините таранът от 12 метра стреля над вратата и изтърва да реши мача.
До почивката Миньор продължи да доминира. В 44-та минута след хубава атака на Савов и Йосифов отдясно, Любомир Христов не намери добре топката от идеална позиция.
Малко след почивката отново Христов бе пласиран добре, но ударът му попадна в ръцете на Бонев.
Рилски спортист успя да изравни в 65-та минута. След грешка в центъра Петко Петков напредна навлезе в наказателното поле и хитро си спечели наказателен удар. От бялата точка точен бе Ивайло Захариев.
До края „чуковете“ пропуснаха няколко добри възможности след пробиви на Слишков отдясно, а веднъж домакините успяха да изчистят топката от голлинията в минути преди последния съдийски сигнал.