Шалке 04 загърби мъката с категоричен успех

Изпитващият проблеми в Бундеслигата тим на Шалке 04 прескочи уверено към четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия, след като разби Фортуна (Дюселдорф) с 4:1 на “Фелтинс Арена”. В началото настроението на стадиона в Гелзенкирхен беше минорно заради кончината на бившия генерален мениджър на клуба Руди Асауер.

С представянето си на терена обаче футболистите в сини екипи върнаха усмивките сред своите запалянковци. Те не дадоха шанс на Фортуна и вече очакват следващия си съперник.

Младата надежда в атака Ахмед Кутуджу реализира страхотен гол за 1:0 след половин час игра. Три минути след почивката Салиф Сане покачи на 2:0, а в 53-ата минута Марк Ут докара нещата до 3:0. Сане се разписа още веднъж - с глава в 87-ата, а преди него Роувен Хенингс в 71-вата беше върнал едното попадение.

Жребият за четвъртфиналите ще се тегли в неделя (10 февруари), а мачовете ще се изиграят на 2 и 3 април.

Шалке е и на 1/8-финал в Шампионската лига, където на 20 февруари среща Манчестър Сити в първи блъсък. През идния уикенд пък “миньорите” гостуват на Байерн (Мюнхен).
ШАЛКЕ 04 - ФОРТУНА 4:1
1:0 Кутуджу (30)