РБ (Лайпциг) постигна най-големия си успех в Купата на Германия (видео)

За първи път в историята си отборът на РБ (Лайпциг) стигна чак до четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия. “Червените бикове” си заслужиха мястото сред осемте най-добри, след като елиминираха Волфсбург на свой терен. Играчите на Ралф Рангник тотално надиграха съперника, но стигнаха само едно попадение, реализирано от Матеус Куня още в 9-ата минута.

След това домакините направиха куп пропуски, но и “вълците” с нищо не ги затрудниха и така продължиха към следващата фаза.
РБ (ЛАЙПЦИГ) - ВОЛФСБУРГ 1:0
1:0 Куня (9')
Там е още един елитен представител - Аугсбугр, който срещна сериозен отпор от петия във Втора Бундеслига Холщайн (Кийл). Все пак баварците успяха да се наложат с 1:0 с късен гол на Михаел Грегорич в 85-ата минута.
ХОЛЩАЙН (КИЙЛ) - АУГСБУРГ 0:1
0:1 Грегорич (85')

За четвъртфиналите се класираха Хайденхайм, Хамбургер ШФ, Вердер (Бремен), Байерн, Шалке 04 и Падерборн 07. Жребият ще се тегли в неделя (10 февруари), а мачовете ще се изиграят на 2 и 3 април.