Олимпик Марсилия надви 10 от Бордо

Олимпик Марсилия пое глътка въздух във френската Лига 1, след като победи с 1:0 пред празните трибуни на "Велодром" Бордо в отложен двубой от 18-ия кръг. Двубоят определено не беше добра реклама за френското първенство, но все пак марсилци успяха да постигнат първи успех у дома от 11 ноември м.г., когато надвиха с 2:0 Дижон. Успехът е и облекчение за треньора Руди Гарсия, който преживява най-тежките моменти в кариерата си.

Гостите останаха с човек по-малко в 25-ата минута, когато беше изгонен Самюел Калу. Това предреши в голяма степен изхода на срещата. Закономерно домакините стигнаха до гол в 42-ата минута, когато се разписа младия Бубакар Камара. 19-годишният защитник отбеляза с глава след изпълнение на ъглов удар. Вратарят на гостите Беноа Костил изигра силен мач, като на няколко пъти отчая играчите на Марсилия. В добавеното време втори гол на домакините беше отменен след намесата на ВАР. Така Олимпик Марсилия събра 34 точки и върви седми във временното класиране. Бордо е 12-и с 28, а лидер е ПСЖ с 56.