Бърнли се добра до точка в края в дебюта на Крауч (видео)

Гол от дузпа на Ашли Барнс в добавеното време на второто полувреме донесе точката на Бърнли в домакинството срещу Саутхамптън. Срещата завърши 1:1, като и двата гола в мача бяха отбелязани след почивката. Нейтън Редмън откри резултата в 55-ата минута, след като получи подаване от Беднарек и отправи нисък удар.

Питър Крауч дебютира за Бърнли, след като влезе в игра в 75-ата минута. 38-годишният нападател се включи отлично, като на няколко пъти създаде хаос сред защитата на съперника.

Бърнли имаше претенции за дузпа и през първата част, когато Барнс бе побален от Макарти, но съдията не отсъди нищо. Пред Дани Ингс се откри най-добрата възможност през първото полувреме, но той стреля право в Хийтън. Барнс удари гредата след почивката, но не пропусна от бялата точка в края на срещата. Това бе първата дузпа за тима на Шон Дайч след 67 двубоя във Висшата лига без наказателен удар.

Двата отбора имат актив по 24 точки и се намират точно над зоната на изпадащите.

БЪРНЛИ - САУТХАМПТЪН 1:1
0:1 - Редмънд (55)
1:1 - Барнс (94-д)